چهارشنبه 14 مهر 1395

برگزاری نمایشگاه معرفی مرکز توسعه کارآفرینی همزمان با همایش دانشجویان ورودی جدید

همایش دانشجویان ورودی جدید دانشگاه با حضور دانشجویان، رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه صبح امروز سه شنبه 13مهر ماه در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار شد.
مرکز توسعه کارآفرینی نیز در نمایشگاه جانبی این همایش، به معرفی فعالیت ها و حمایت های خود از تیم های دانشجویی پرداخت.

در ابتدای مراسم، دکتر نائینی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک  آغاز سال تحصیلی جدید و نیز خوشامدگویی  به دانشجویان جدید الورود دانشگاه بیان داشت: به دانشگاه حضرت امام خوش آمدید. دانشگاهی که به نام رهبر کبیر انقلاب مزین است در دوران فعالیت خود پیشرفت های قابل توجهی در بحث کمی و کیفی و رفاهی داشته و این مسیر را با جدیت با تربیت شما دانش پژوهان ادامه می دهد.

وی افزود:امروز بحث توسعه و نهضت علمی در دستور کار دانشگاه هاست. دانشگاه های نسل سوم و چهارم باید در راستای تقویت ایده های خلاقانه و تقویت خلاقیت دانشجویان در رشته های تحصیلی و آموختن مهارت های کارآفرینی برای ایجاد کسب و کارهای جدید حرکت کنند.

دکتر نائینی افزود: توجه به کارآفرینی و تبدیل شدن دانشگاه­ها از محوریت دانش و علم صرف بسوی کاربردی و کارآفرینی در دستور کار دانشگاه­ها باید قرار گیرد. تلاش ما بر این است که بتوانیم محیطی پر نشاط با امکانات علمی-پژوهشی و رفاهی مناسب را برای شما عزیزان فراهم نماییم تا شما در کنار هم در فضایی از پویایی و نشاط کسب علم نموده و وارد عرصه عمل و کسب و کار شوید و با دستی پر از دانستنی­ها و تجربه و خاطره فارغ التحصیل شوید.

وی همچنین با تبریک به خانواده ­های دانشجویان اظهار داشت: خانواده­ هایی که با زحمت و نگرانی­ های فراوان امروز شاهد ورود شما به دانشگاه هستند ، آرزوی توفیق و پیروزی در تمام مراحل زندگی برای فرزندانشان دارند.متقابلاً هم باید به شما تبریک بگویم که چنین خانواده­ای دارید. باید قدر آنان را بدانید و همیشه سپاسگزار آنان باشید.

دکتر نائینی در پایان بیان داشت:امروز شما وارد یک خانواده بزرگ شده ­اید. خانواده دانشگاه، اساتید محترم، دوستان خودتان و کارمندان شریف دانشگاه و باید در یک محیط صمیمی به تلاش خود جهت کسب علم و معرفت بکوشید. انتظار داریم در محیطی آرام با جدیت در علم آموزی، معرفت آموزی کوشا باشید. منضبط باشید. آیین نامه ­ها و قوانین دانشگاه را که یک مکان مقدس است رعایت نمایید تا دینمداری و فرهنگ اسلامی را در دانشگاه تقویت و نهادینه کنیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین زارعی (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، خانم قافله باشی (کارشناس روابط عمومی دانشگاه)، دکتر فریدونی (مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری استان)، دکتر محمد حسینی (معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه)، دکتر برزگر (معاون آموزشی دانشگاه)، دکتر طاهری (معاون دانشجویی دانشگاه)، دکتر خانکی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

دکتر فریدونی به نمایندگی از مرکز رشد و توسعه کارآفرینی دانشگاه به معرفی اجمالی وظایف، اهداف و خدمات پارک های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی پرداخت. وی ضمن تأکید بر اهمیت موضوع کسب و کار و کارآفرینی و ایده پردازی در دانشگاه، با اشاره به اینکه مواجه با  انقلاب  کارآفرینی هستیم بیان داشت: در انقلاب کارآفرینی جوامع به دنبال کارآفرینی  و کسب پول و ثروت بوده که اشتغالزایی یکی از دستاوردهای کارآفرینی هست.

همچنین نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان برگزار شده و مدیران حوزه های دانشجویی، آموزشی، اداره بهداشت و درمان، مشاوره ، تربیت بدنی ، کتابخانه مرکزی و فناوری اطلاعات و حوزه فرهنگی ضمن معرفی حوزه های مرتبط به سئوالات دانشجویان پاسخ دادند.