سه شنبه 4 آبان 1395

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت برگزار شد

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت با حضور رئیس ، هیات رئیسه ،مدیران ، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه در تالار اجتماعات علوم انسانی دانشگاه دوشنبه 3 آبانماه برگزار شد.

در این مراسم حمید حیدری، مدیر فرهنگی دانشگاه با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره بیان داشت: جشنواره حرکت هر ساله در دو بخش دانشگاهی و ملی برگزار می شود که هر کدام دوسطح رقابتی و نمایشگاهی دارد . بخش رقابتی همزمان با سراسر کشور و با محوریت وزارت علوم و تحقیقات برگزار می شود که امسال در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد .

مدیر فرهنگی دانشگاه افزود : استقبال بسیار خوبی از این جشنواره از سوی دانشجویان شاهد بودیم و در سطح مسابقات رقابتی  120 اثر در مرحله ارزیابی علمی و فنی مورد بررسی قرار گرفت که 75 اثر حائز شرایط اولیه برای راهیابی به بخش ملی شدند که انجمن علمی آب دانشگاه بین المللی در بخش ترویج شایسته تقدیر شناخته شد .

وی با تشکر از مجموعه دانشگاه چه در سطح مدیریت، چه اعضای هیات علمی و چه دانشجویان در برگزاری این جشنواره گفت:هدف از این جشنواره نمایه سازی آثار و تولیدات علمی و آماده سازی دانشجویان برای ارتباط بیشتر با جامعه و صنعت  و نیز شناسایی استعدادها و توانمندی های دانشجویان در بخش های مختلف هست و امیدواریم در این مسیر شاهد تحقق اهداف کلان جشنواره باشیم.

در ادامه دکتر فریدونی، رئیس مرکز رشد و کارآفرینی استان نیز با اشاره به اینکه در این جشنواره انجمن های علمی فعال هستند گفت: انجمن های علمی به دنبال تحقیق و پژوهش هستند و امروزه تجاری سازی نتایج پژوهش بسیار اهمیت دارد .

وی بکارگیری و اعتبار بخشی به دانش و کاربردی کردن دانش را در عصر کنونی مهم دانست و بیان داشت: پژوهش در دانشگاه ها باید به سمت تکنولوژی و ابزارسازی برای رفع نیازهای جامعه و کسب درآمد باشد .

در ادامه از برترین انجمن های علمی تقدیربه عمل آمد که در بخش آموزش انجمن علمی علوم ورزشی حائز رتبه اول، انجمن علمی مدیریت صنعتی، حائز رتبه دوم و انجمن علمی نانو حائز رتبه سوم شدند. همچنین انجمن علمی مرمت و احیای بناهای تاریخی حائز رتبه دوم در بخش مسابقه علمی و انجمن علمی مهندسی آب حائز رتبه اول در بخش ترویجی، ورتبه دوم بخش نشریه و رتبه سوم کشوری بخش ترویجی شد. انجمن علمی زمین شناسی حائز رتبه سوم در بخش مسابقه علمی و انجمن علمی مدیریت صنعتی حائز رتبه اول بخش کارآفرینی، رتبه اول بخش مسابقه علمی و رتبه برتر انجمن علمی برتر شدند.

در بخش نشریات علمی، نشریه شهر توسط انجمن علمی شهرسازی حائز رتبه اول،نشریه مدرسه توسط انجمن علمی تاریخ و تمدن ملل اسلامی حائز رتبه دوم و نشریه آب سان توسط انجمن علوم مهندسی آب حائز رتبه سوم شد.

همچنین در این مراسم دکتر امیر یوسفلی به عنوان استاد مشاور برتر و دکتر باقرعلی عادلفر به عنوان معاون پژوهشی برترمورد تجلیل قرار گرفتند. پخش کلیپ و اجرای موسیقی سنتی از دیگر بخش های این مراسم بود.