شنبه 22 آبان 1395

زیست‌شتاب قزوین در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

نخستین زیست‌شتاب قزوین با همکاری سه جانبه پارک علم و فناوری استان قزوین، اداره کل محیط زیست استان و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در محل دانشگاه برگزار شد.

نخستین رویداد کارآفرینی تخصصی محیط زیست استان قزوین با همکاری سه جانبه پارک علم و فناوری استان قزوین، اداره کل محیط زیست استان و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در محل دانشگاه از تاریخ 19 آبان ماه آغاز بکار کرد.

در این رویداد کارآفرینی خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به صورت کلیپ  برگزاری استارت‌آپ را امری مهم و ارزشمند برای تحقق استفاده از ایده‌های برتر و توانمندی‌های جوانان دانست و اظهار کرد: جذب ایده‌های خلاقانه در حوزه محیط زیست و تلاش برای دستیابی به اهداف آن پویایی محیط زندگی ما را به همراه دارد.

در بخشی از رویداد کارآفرینی محیط زیست قزوین نیز مهندس شمسی‌پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان٬ اقدام پارک علم و فناوری را برای حمایت از ایده‌های خلاقانه زیست‌محیطی تقدیر کرد و ادامه داد: جوانان استان قزوین توانایی بالایی در خصوص ارتقای کیفی محیط زیست با ویژگی‌های اقتصادی دارند که با ایجاد زیرساخت‌های لازم رشد مطلوبی خواهد یافت.

رویداد کارآفرینی تخصصی محیط زیست استان قزوین با ارائه ایده‌ها از سوی نخبگان شرکت‌کننده ادامه پیدا کرد و پس از آن عضوگیری و رأی‌گیری ایده‌ها انجام شد.

در ابتدای این رویداد ۶۵ نفر ایده‌های خود را مطرح کردند که با رأی‌گیری٬ ۱۲ طرح به مرحله بعد راه یافت و بعد از دو روز فعالیت سخت روز جمعه 21 آبان نسبت به ارائه و دفاع از ایده خود پرداختند و بعد از داوری هیأت محترم داوران چهار تیم برای کسب سه مقام برتر شناخته شرکت‌کنندگان تا پایان روز جمعه هفته جاری ادامه دارد.شدند و به دلیل اینکه ایده سوم و. چهارم امتیاز مساوی کسب کرده بودند مشترکاً در مقام سوم قرار گرفتند. طبق برنامه ریزی قبلی به ترتیب به تیم مقام اول، دوم و تیم های سوم و چهارم مبلغ 40، 30 و 20 میلیون ریال جایزه نقداً اهدا شد. مراسم با حضور روسای محترم دانشگاه، پارک علم و فناوری و محیط زیست استان و هیأت محترم داوران و سایر مسئولین و شرکت کنندگان ساعت 21 روز جمعه بعد از اهداء جوایز و سرو شام پایان یافت.